Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


tutorialy:subversion

Toto je starší verze dokumentu!


Správa projektu pomocí Subversion

Software

Subversion je software typu klient/server, přičemž je jedno, jakého klienta používáte. Protokol je standardizovaný a jednotliví klienti jsou tedy zaměnitelní.

 • TortoiseSVN (doporučeno) – grafický SVN klient pro Windows, který je integrovaný do prostředí (shellu) Windows. Snadno použitelný, klikací, komfortní.
 • Subversion – originál řádkový SVN klient. V instalaci je i SVN server.
 • AnkhSVN – SVN plugin do Visual Studia .NET
 • svnscc – dalsi SVN plugin do VS.NET

Pluginy do VS.NET jsem nezkoušel. Zdá se, že není problém se obejít bez nich.

Kofrlab SVN

Centrální úložiště (repository) je umístěné na adrese http://patf-biokyb.lf1.cuni.cz/repos/ a je přístupné i mimo počítače ústavu. Obsah repository není veřejně přístupný. Pro čtení je vytvořen „skoroanonymní“ účet, pro zápis je potřeba být členem Kofrlabu a mít vytvořený na serveru speciální účet1). Protože přístup do repozitáře probíhá přes protokol http, je možné jeho obsah prohlížet přes webový browser2).

Práce s SVN

Prozatím jen odkaz na SVN tutoriál z Brna.

Časem se zde objeví step-by-step návody pro vytváření projektů ve Flashi (pro grafiky) a pro projekty typu simulátor (s odkazy na wizardy).

Simulátory

Pokud chcete vyvíjet simulátor, je potřeba nainstalovat Wizard .NET, nástroj pro generování .NET assembly ze Simulinkového modelu. Potom doporučuji vytvořit si na disku následující adresářovou strukturu (v závorce je uvedeno, jaký adresář vycheckoutovat):

 Simulatory (nebo jakkoliv)
     |
     +---Matlab Wizard .NET  ("http://patf-biokyb.lf1.cuni.cz/repos/Simulators .NET/Matlab Wizard .NET/trunk") 
     |
     +---TrivialSimulator   ("http://patf-biokyb.lf1.cuni.cz/repos/Simulators .NET/TrivialSimulator") (ma nastavene references na "..\Matlab Wizard .NET\References")
     |
     \---Nejaky dalsi simulator  (zase nastavene references na "..\Matlab Wizard .NET\References")

TrivialSimulator pochopitelně checkoutovat nemusíte, je tam jen na ukázku. Vaše simuláry dávejte do repository do adresáře „http://patf-biokyb.lf1.cuni.cz/repos/Simulators .NET/“. Nic vám samozřejmě nebrání si v adresáři simulátoru vytvořit standardní podadresáře trunk, tags a branches.

Flash

FIXME

1) Máte-li pocit, že byste měli dostat přístup, napište na petr.stodulka@gmail.com.
2) Pouze poslední revizi. Doplňky, které umožňují prohlížet historii souborů, nemáme nainstalovány.
tutorialy/subversion.1176303105.txt.gz · Poslední úprava: 2007/04/11 16:51 autor: stod