Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


tutorialy:subversion

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

tutorialy:subversion [2007/04/04 16:20]
stod
tutorialy:subversion [2007/04/11 17:34] (aktuální)
stod repository layout
Řádek 5: Řádek 5:
 Subversion je software typu klient/​server,​ přičemž je jedno, jakého klienta používáte. Protokol je standardizovaný a jednotliví klienti jsou tedy zaměnitelní. Subversion je software typu klient/​server,​ přičemž je jedno, jakého klienta používáte. Protokol je standardizovaný a jednotliví klienti jsou tedy zaměnitelní.
  
-  * [[http://​tortoisesvn.tigris.org/​|TortoiseSVN]] (doporučeno) - grafický SVN klient pro Windows, který je integrovaný do prostředí (shellu) Windows. Snadno použitelný,​ klikací, komfortní. +  * [[http://​tortoisesvn.tigris.org/​|TortoiseSVN]] (doporučeno) ​-- grafický SVN klient pro Windows, který je integrovaný do prostředí (shellu) Windows. Snadno použitelný,​ klikací, komfortní. 
-  * [[http://​subversion.tigris.org/​|Subversion]] - originál řádkový SVN klient. V instalaci je i SVN server. +  * [[http://​subversion.tigris.org/​|Subversion]] ​-- originál řádkový SVN klient. V instalaci je i SVN server. 
-  * [[http://​ankhsvn.com/​AnkhWiki/​AnkhSVN+Wiki+Home.ashx|AnkhSVN]] - SVN plugin do Visual Studia .NET +  * [[http://​ankhsvn.com/​AnkhWiki/​AnkhSVN+Wiki+Home.ashx|AnkhSVN]] ​-- SVN plugin do Visual Studia .NET 
-  * [[http://​svnscc.tigris.org/​|svnscc]] - dalsi SVN plugin do VS.NET ​+  * [[http://​svnscc.tigris.org/​|svnscc]] ​-- dalsi SVN plugin do VS.NET ​
  
 Pluginy do VS.NET jsem nezkoušel. Zdá se, že není problém se obejít bez nich. Pluginy do VS.NET jsem nezkoušel. Zdá se, že není problém se obejít bez nich.
Řádek 20: Řádek 20:
 Prozatím jen odkaz na [[http://​merlin.fit.vutbr.cz/​wiki/​index.php?​title=SVN_tutori%C3%A1l|SVN tutoriál]] z Brna. Prozatím jen odkaz na [[http://​merlin.fit.vutbr.cz/​wiki/​index.php?​title=SVN_tutori%C3%A1l|SVN tutoriál]] z Brna.
  
-Časem se zde objeví step-by-step návody pro vytváření projektů ve Flashi ​(pro grafiky) ​pro projekty typu simulátor ​(s odkazy ​na wizardy).+==== Doporučená podoba repository ==== 
 + 
 +<​code>​ 
 +      Projekt 
 +         | 
 +         +---trunk ​  ​(pracovní verze)  
 +         | 
 +         ​+---tags ​    ​(releasy) 
 +         | 
 +         ​\---branches ​   (vývojové větve) 
 +</​code>​ 
 + 
 +  * ''​trunk''​ -- aktuální vývojová verze projektu; v každém okamžiku obsahuje skompilovatelný kód 
 +  * ''​tags''​ -- při každém release se vytvoří podadresář,​ do kterého se zkopíruje ''​trunk''​ (udržuje přesnou podobu kódu aplikace, která běží uživatelům) 
 +  * ''​branches''​ -- větve se zakládají při rozdělení projektu na více paralelních verzí ​(např. Wizard ​pro .NET 1.1 .NET 2.0) nebo jako krátkodobé vývojové větve ​(při práci ​na velkém kusu kódu si udělám novou větev, abych do ni mohl commitovat i nezkompilovatelný kód; po dokončení se spojí s trunkem) 
 + 
 +Odkazy: 
 +  * http://​svnbook.red-bean.com/​nightly/​en/​svn.branchmerge.commonuses.html#​svn.branchmerge.commonuses.patterns 
 +  * http://​svnbook.red-bean.com/​nightly/​en/​svn.branchmerge.maint.html#​svn.branchmerge.maint.layout
  
 ==== Simulátory ==== ==== Simulátory ====
  
-TODO +Pokud chcete vyvíjet simulátor, je potřeba nainstalovat [[Wizard .NET]], nástroj pro generování .NET assembly ze Simulinkového modelu. Potom doporučuji vytvořit si na disku následující adresářovou strukturu (v závorce je uvedeno, jaký adresář vycheckoutovat):​ 
 +<​code>​ 
 +  Simulatory (nebo jakkoliv) 
 +         | 
 +         ​+---Matlab Wizard .NET   ​("​http://​patf-biokyb.lf1.cuni.cz/​repos/​Simulators .NET/Matlab Wizard .NET/​trunk"​)  
 +         | 
 +         ​+---TrivialSimulator ​    ​("​http://​patf-biokyb.lf1.cuni.cz/​repos/​Simulators .NET/​TrivialSimulator"​) (ma nastavene references na "​..\Matlab Wizard .NET\References"​) 
 +         | 
 +         ​\---Nejaky dalsi simulator ​   (zase nastavene references na "​..\Matlab Wizard .NET\References"​) 
 +</​code>​ 
 +TrivialSimulator pochopitelně checkoutovat nemusíte, je tam jen na ukázku. Vaše simuláry dávejte do repository do adresáře "​http://​patf-biokyb.lf1.cuni.cz/​repos/​Simulators .NET/"​. Nic vám samozřejmě nebrání si v adresáři simulátoru vytvořit standardní podadresáře ''​trunk'',​ ''​tags''​ a ''​branches''​.
  
 ==== Flash ==== ==== Flash ====
  
-TODO+FIXME
tutorialy/subversion.1175696456.txt.gz · Poslední úprava: 2007/04/04 16:20 autor: stod