Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


tutorialy:subversion

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

tutorialy:subversion [2007/04/04 16:20]
stod Kofrlab repository
tutorialy:subversion [2007/04/11 17:34] (aktuální)
stod repository layout
Řádek 5: Řádek 5:
 Subversion je software typu klient/​server,​ přičemž je jedno, jakého klienta používáte. Protokol je standardizovaný a jednotliví klienti jsou tedy zaměnitelní. Subversion je software typu klient/​server,​ přičemž je jedno, jakého klienta používáte. Protokol je standardizovaný a jednotliví klienti jsou tedy zaměnitelní.
  
-  * [[http://​tortoisesvn.tigris.org/​|TortoiseSVN]] (doporučeno) - grafický SVN klient pro Windows, který je integrovaný do prostředí (shellu) Windows. Snadno použitelný,​ klikací, komfortní. +  * [[http://​tortoisesvn.tigris.org/​|TortoiseSVN]] (doporučeno) ​-- grafický SVN klient pro Windows, který je integrovaný do prostředí (shellu) Windows. Snadno použitelný,​ klikací, komfortní. 
-  * [[http://​subversion.tigris.org/​|Subversion]] - originál řádkový SVN klient. V instalaci je i SVN server. +  * [[http://​subversion.tigris.org/​|Subversion]] ​-- originál řádkový SVN klient. V instalaci je i SVN server. 
-  * [[http://​ankhsvn.com/​AnkhWiki/​AnkhSVN+Wiki+Home.ashx|AnkhSVN]] - SVN plugin do Visual Studia .NET +  * [[http://​ankhsvn.com/​AnkhWiki/​AnkhSVN+Wiki+Home.ashx|AnkhSVN]] ​-- SVN plugin do Visual Studia .NET 
-  * [[http://​svnscc.tigris.org/​|svnscc]] - dalsi SVN plugin do VS.NET ​+  * [[http://​svnscc.tigris.org/​|svnscc]] ​-- dalsi SVN plugin do VS.NET ​
  
-Pluginy do VS.NET jsem nezkoušel, ale zdá se, že není problém se obejít bez nich.+Pluginy do VS.NET jsem nezkoušel. Zdá se, že není problém se obejít bez nich.
  
 ===== Kofrlab SVN ===== ===== Kofrlab SVN =====
Řádek 20: Řádek 20:
 Prozatím jen odkaz na [[http://​merlin.fit.vutbr.cz/​wiki/​index.php?​title=SVN_tutori%C3%A1l|SVN tutoriál]] z Brna. Prozatím jen odkaz na [[http://​merlin.fit.vutbr.cz/​wiki/​index.php?​title=SVN_tutori%C3%A1l|SVN tutoriál]] z Brna.
  
-Časem se zde objeví step-by-step návody pro vytváření projektů ve Flashi (pro grafiky) a pro projekty typu simulátor (s odkazy na wizardy).+==== Doporučená podoba repository ====
  
-==== Simulátory ====+<​code>​ 
 +      Projekt 
 +         | 
 +         ​+---trunk ​  ​(pracovní verze)  
 +         | 
 +         ​+---tags ​    ​(releasy) 
 +         | 
 +         ​\---branches ​   (vývojové větve) 
 +</​code>​
  
-TODO +  * ''​trunk''​ -- aktuální vývojová verze projektu; v každém okamžiku obsahuje skompilovatelný kód 
 +  * ''​tags''​ -- při každém release se vytvoří podadresář,​ do kterého se zkopíruje ''​trunk''​ (udržuje přesnou podobu kódu aplikace, která běží uživatelům) 
 +  * ''​branches''​ -- větve se zakládají při rozdělení projektu na více paralelních verzí (např. Wizard pro .NET 1.1 a .NET 2.0) nebo jako krátkodobé vývojové větve (při práci na velkém kusu kódu si udělám novou větev, abych do ni mohl commitovat i nezkompilovatelný kód; po dokončení se spojí s trunkem)
  
-==== Flash ====+Odkazy: 
 +  * http://​svnbook.red-bean.com/​nightly/​en/​svn.branchmerge.commonuses.html#​svn.branchmerge.commonuses.patterns 
 +  * http://​svnbook.red-bean.com/​nightly/​en/​svn.branchmerge.maint.html#​svn.branchmerge.maint.layout
  
-TODO+==== Simulátory ====
  
 +Pokud chcete vyvíjet simulátor, je potřeba nainstalovat [[Wizard .NET]], nástroj pro generování .NET assembly ze Simulinkového modelu. Potom doporučuji vytvořit si na disku následující adresářovou strukturu (v závorce je uvedeno, jaký adresář vycheckoutovat):​
 +<​code>​
 +  Simulatory (nebo jakkoliv)
 +         |
 +         ​+---Matlab Wizard .NET   ​("​http://​patf-biokyb.lf1.cuni.cz/​repos/​Simulators .NET/Matlab Wizard .NET/​trunk"​) ​
 +         |
 +         ​+---TrivialSimulator ​    ​("​http://​patf-biokyb.lf1.cuni.cz/​repos/​Simulators .NET/​TrivialSimulator"​) (ma nastavene references na "​..\Matlab Wizard .NET\References"​)
 +         |
 +         ​\---Nejaky dalsi simulator ​   (zase nastavene references na "​..\Matlab Wizard .NET\References"​)
 +</​code>​
 +TrivialSimulator pochopitelně checkoutovat nemusíte, je tam jen na ukázku. Vaše simuláry dávejte do repository do adresáře "​http://​patf-biokyb.lf1.cuni.cz/​repos/​Simulators .NET/"​. Nic vám samozřejmě nebrání si v adresáři simulátoru vytvořit standardní podadresáře ''​trunk'',​ ''​tags''​ a ''​branches''​.
  
 +==== Flash ====
  
 +FIXME
tutorialy/subversion.1175696421.txt.gz · Poslední úprava: 2007/04/04 16:20 autor: stod