SimPlayer

(českou verzi viz níže)

The SimPlayer utility is a simple tool for downloading and executing physiology simulators. On installation is the tool registered in the system to open the *.sim files. Sim-files don't contain the whole simulator application, only the descriptor of application placement on the internet and some support information (libraries, frameworks). SimPlayer then finds the simulator, downloads it and executes it.

Download SimPlayer (Windows Installer, < 400 kB)

SimPlayer enables downloading compressed simulators (either .zip or self extracting archives) and is able to execute simulators running on several platforms like the .NET framework, ControlWeb runtime (including detection and automatic install of the runtime) and Windows native applications.

Examples:

Screenshot:

The SinExample (click to download and execute):
Sinus curver simulator


SimPlayer je jednoduchý program, který slouží k automatickému stahování a spouštění fyziologických simulátorů. Při instalaci je SimPlayer zaregistrován v systému, aby otevíral soubory s příponou .sim. Tyto soubory neobsahují celý simulátor, pouze odkaz, kde se simulátor nachází a některé doplňující údaje. SimPlayer podle těchto informací simulátor najde, stáhne na disk a spustí.

Stáhni SimPlayer (cca 380 kB)

Instalace

Z výše uvedeného odkazu si stáhněte a spusťte instalátor. SimPlayer a některé simulátory potřebují k běhu prostředí Microsoft .NET 2.0. V případě, že toto prostředí na svém počítači nemáte, instalátor Vás přesměruje na anglickou stránku společnosti Microsoft, ze které si jej stáhněte a nainstalujte (změňte jazyk na Czech a klikněte na tlačítko Stáhnout, soubor dotnetfx.exe má cca 23 MB). Alternativně si jej můžete stáhnout zde.

SimPlayer umožňuje spouštět simulátory vytvořené na platformě .NET, v prostředí ControlWeb nebo jako nativní Windows aplikace. Při spuštění simulátoru v ControlWebu se automaticky stáhnou a nainstalují potřebné knihovny.

Příklady

Po kliknutí na odkaz se simulátor sám spustí. V případě, že používáte jiný prohlížeč než Internet Explorer, musíte potvrdit spuštění aplikace SimPlayer.

Vývoj

Základní informace pro vývojáře jsou zde (czech).

Sinus curver simulator


Petr Stodulka, stod (at) matfyz (dot) cz (17.5.2005)